سیستم های پکیج ایران رادیاتور پکیج شوفاژ دیواری هر یک از پکیج های شوفاژ دیواری از سیستمهائی تشکیل شده اند که در این بخش سعی می شود ضمن معرفی آنان، به معرفی قطعات تشکیل دهنده و نحوه کارکردشان می پردازیم 

سیستم گرمایش

  • مدار آب سیستم گرمایش
  •  شیر اطمینان سه بار 
  • منبع انبساط 
  • مبدل حرارتی
  •  شیرسه راهی 
  • شیرپرکن 
  • پمپ سیرکوالسیون

پمپ پکیج: گرند فوس- آی آر جی- بوش -دوکا

 پمپ سیرکوالتور پکیج ایران رادیاتور  جهت به چرخش درآوردن آب در مدارگرمایشی استفاده می شود.این پمپ از نوع سانتریفیوژ می باشد که با استفاده از نیروی گریز از مرکز با گردش یک پروانه، آب داخل پمپ ودرنتیجه درسیکل مدار گرمایش به گردش در می آید.میزان هد و جابجائی آب دریک پمپ نسبت به دور پمپ تغییر می کند. این پمپ از دو قسمت اصلی زیر تشکیل شده است. 

-1 روتور:که قسمت متحرک و گردانده است

-2استاتور:که بدنه ثابت پمپ است. 

میزان آب دهی پمپ  پکیج با واحدی به نام هد اندازگیری میشود

خرابی های رایج پمپ پکیج ایران رادیاتور

سوختن سیم پیچ پمپ  

نوع خرابی پمپ پکیج 
نشانه خرابی پمپ در پکیج ایران 
تعمیر پکیچ و راه حل تعمیر پمپ پکیچ
سوختن سیم پیچ پمپ پکیچ 
عدم گردش و خطای ای 9 یا 40*70*80
تعویض پمپ 
سوختن خازن 
عدم گردش آب و خطای ای 9 
تعویض خازن توسط تعمیر کار پکیج
خرابی هوزینگ
نشتی آب از هوزینگ پمپ 
تعویض هوزینگ توسط نمایندگی ایران رادیاتور 
خرابی روتور و استاتور و جام کردن پمپ پکیج 
عدم گردش و ارور دمای بالا 
تعویض روتور -و تمیز کردن و آزاد سازی روتور و در نهایت تعویض پمپ

منبع انبساط پکیج ایران رادیاتور

 منبع انبساط پکیج و خرابی های مربوط به آن

در حالت کلی منبع انبساط وظیفه تنظیم فشار پکیج را دارد و خرابی ها شامل موارد زیر میشود 

  • در حالت گرمایش شوفاژ پکیج بعد از چند دقیقه شروع به آب دادن میکند و فشار پایین میاید 
  • عقربه فشار و مانومتر پکیج نوسان و لرزش دارد و بالا میرود 
  • دستگاه شروع به صدا دادن میکند و گرما بیش از حد بالا میرود و پکیج ارور میدهد 

بصورت خلاصه با بالا رفتن دمای آب حچم و فشار مدار بسته شوفاژ بالا میرود و منبع انبساط باعث کنترل فشار و عدم ترکیدگی و نشت آب از شیر اطمینان میشود .برای تعمیر منبع انبساط با ایران رادیاتور شرق و امداد پکیج شرق در تماس باشید تا در اسرع وقت تعمیر کار پکیج به شما برسد 

منبع انبساط پکیج ایران رادیاتور  همانطور که می دانید آب مدار گرمایش در یک مدار کامال بسته به گردش در می آید تا بتواند گرمای جذب شده در مبدل حرارتی را به سیستم گرمایشی ساختمان برساند.بدیهی است با افزایش دمای آب میزان فشار وارده از طرف آب به ظرف بیشتر می شود.با وجود منبع انبساط که دارای یک دیافراگم می باشد و یک سمت آن هوابا فشار1بارو سمت دیگردرتماس با آب سیستم گرمایش است، فشار وارده به دیافراگم می آید و دیافراگم با حرکت به سمت هوا باعث خنثی کردن افزایش فشار می گردد.به محض سرد شدن آب، دیافراگم به حالت اولیه برگشته و باعث تثبیت فشار می گردد.حجم منبع انبساط به توان پکیج بستگی دارد. از 6 تا 8 لیتر حجم منبع انبساط متغیر است . 

اگر با ایراد و ریزش آب از زیر پکیج ایران رادیاتور روبرو شدید ایران رادیاتور شرق در خدمت است برای ارسال سریع و شبانه روزی تعمیر کار پکیح 

مبدل اولیه و ثانویه پکیج ایران رادیاتور

مبدل حرارتی  به لوله های مارپیچی که بوسیله تعداد زیادی تیغه فین بهم متصل شده اند تا در برابر شعله مشعل قرار گیرند و گرمای شعله را به آب داخل خود انتقال دهند، مبدل حرارتی گفته می شود. بدنه مبدل از مس و با پوششی از سیلیکون ضدخوردگی پوشیده شده است. مبدل های حرارتی در پکیج، از نظر کاربردی به دو دسته تقسیم می شوند: .1 مبدل تک منظوره .

مبدل های تک منظوره شامل یک الین حرکت سیال می باشند و فقط آب مدار گرمایشی از آن عبور می کند

2 مبدل دو منظور

مبدل های دو منظوره شامل دو الین حرکت سیال می باشد که از داخل یکدیگر عبور می کنند که از لاین داخلی آب مصرفی و از لاین جداری آب سیستم گرمایشی عبور می کند.

در صورت گرم و سرد شدن آب حمام حتما مبدل ثانویه پکیج ایران رادیاتور رسوب دارد و بایستی رسوب گیری با دستگاه استاندارد انجام شود از این زو تیم متخصص ایران رادیاتور شرق در خدمت شما عزیزان میباشد جهت تعمیر پکیج ایران

رسوب گیری پکیح ایران رادیاتور توسط امداد پکیج شرق

شیرسه راهی  و کنترل شیر محرک سه طرفه ایران رادیاتور 


پکیج دو مبدله ایران رادیاتور ، برای کنترل مسیر حرکت آب سیستم گرمایش با توجه به نیاز مصرف کننده مبنی بر استفاده از آبگرم بهداشتی یا گرمایش ساختمان، در خروجی مبدل حرارتی و مسیر رفت قطعه ای بنام شیرسه راهی تعبیه شده است. عمل تغییر مسیر توسط یک محور کنترل می شود و حرکت این محوربه جلو و عقب توسط موتورشیرسه راهه پکیج ایران رادیاتور  انجام می شود.برق تغذیه این موتور24ولت می باشد..


شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور 

شیرپرکن یک کانال ارتباطی مابین مدارسیستم گرمایشی و مدار آب مصرفی است که جهت آبگیری یا افزایش فشارآب سیستم گرمایشی تعبیه شده است.به این ترتیب که با بازشدن این شیر آب از مدار آب مصرفی وارد مدارسیستم گرمایش شده و باعث افزایش فشارآب در این سیستم می گردد.

شیر اطمینان 3 بار پکیج ایران رادیاتور

شیر اطمینان پکیج ایران رادیاتور  سه بار  در یک سیکل بسته باوجود آب گرم به یک سوپاپ اطمینان نیاز است تا در صورت افزایش  فشار در این مدار، قبل از ترکیدگی منبع پکیج فشار اضافی تخلیه گردد.درپکیج، شیر اطمینان سه بار این عمل را بر عهده دارد.این شیر از یک سوپاپ و فنرتشکیل شده که اگر فشار پشت سوپاپ به 2بار برسد، دریچه باز شده و آب اضافه به بیرون از دستگاه هدایت می شود.

مدار مصرفی پکیج ایران رادیاتور

این مدار وظیفه گرمایش آب مصرفی را بر عهده دارد.بر این اساس که آب در این سیستم با عبور از مبدل حرارتی پکیج)مبدل دومنظوره درپکیج ایران رادیاتور به درجه حرارت دلخواه  رسیده و در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد. در این قسمت به شرح قطعات و عملکرد آنها می پردازیم.

شیر برقی یا سیت 845 گاز پکیج ایران رادیاتور 

شیر کنترل گاز  جهت کنترل روشن وخاموش شدن و تنظیم شعله از شیر کنترل گاز845Sit استفاده می شود. این شیر از دو قسمت اصلی تشکیل شده است - بوبین - بدنه شیر گاز بوبین شیرگاز از دو شیرسولونوئیدی تشکیل شده است که هر دو از برد الکترونیکی تغذیه می کنند. شیر سولونوئیدی اول که جهت باز یا بسته شدن شیرگاز عمل می کند بابرق225 ولت تغذیه می شود. شیر سولونوئیدی دوم که جهت تنظیم مقدار گاز خروجی ازشیرگاز عمل می کند بابرق24 ولت تغذیه می شود.

الکترود جرقه زن پکیج ایران رادیاتور

 قطعه ایست که بروی برنر و درمحفظه احتراق قرار گرفته و با دریافت ولتاژ باال)25کیلوولت( از ترانسفورماتور روی برد، جرقه الزم جهت تشکیل شعله را ایجاد می کند.این ترانسفورماتور دارای دو سیم پیچ اولیه و ثانویه می باشد که در نوع افزاینده ولتاژ ، تعداد دور سیم پیچ اولیه به مراتب کمتر از ثانویه می باشد.عمل جرقه با انتقال ولتاژ باال از الکترود به پایه الکترود انجام می گیرد. فاصله مجازنوک الکترودها از یکدیگر 2 تا 5 میلیمتر می باشد و فاصله نوک الکترودها از سطح مشعل در حدود 9 میلیمتر می باشد. حداقل مقاومت بین سرامیک و زمین باید بزرگتر از 65 مگا اهم باشد.همچنین مقاومت بین سرامیک الکترود و کابل اتصال نیز باید بزرگتر از 65 مگا اهم باشد


فن  پکیج ایران رادیاتور در مدل فن دار

 

فن در مدل فن دار پکیج ایران رادیاتور محصوالت احتراق را از داخل محفظه احتراق به خارج هدایت میکندوبا توجه به عایق بندی محفظه نسبت به محیط خارج، هوای الزم جهت احتراق بداخل محفظه مکش می شود. چند ثانیه قبل از هنگامی که سیستم احتراق یعنی برنر و جرقه زن اتوماتیک فرمان شروع کار را از برد دریافت نمایند، فن، عمل خارج کردن گازهای انباشته شده احتمالی در محفظه احتراق را شروع می کند

برد پکیج یا مغز فرمان دهنده پکیج ایران رادیاتور


پرشر آب در پکیج ایران رادیاتور

 

 این سنسور در مدار گرمایشی قرار گرفته و میزان فشار داخل سیستم گرمایشی را به برد الکترونیکی گزارش می دهد.مقاومت الکتریکی این سنسور باکاهش یاافزایش فشار آب تغییر می کندو ولتاژی که از برد الکترونیکی به سمت این سنسور می آید با تفییر مقاومت سنسور، متغیر بوده و با توجه به اختالف ولتاژ ورودی و خروجی از سنسور که به برد بازمی گردد میزان فشار آب مشخص وبروی صفحه نمایشگر نشان داده می شود.یکی ازامتیازات پکیج های آریان لورچ نسبت به پکیج های دیگر این است که افزایش فشار سیستم گرمایش نیز کنترل می گردد و در صورتی که فشارآب داخل سیستم از2/7بار بیشتر شود،خطای 10Eظاهر می گردد و دستگاه OFF می شود

پرشر هوا پکیج ایران رادیاتور

پرشرسوئیچ هوا جهت کنترل کارکرد فن و خروج محصوالت احتراق، این قطعه در پکیج تعبیه شده است. مکش ایجاد شده در ونتوری فن، بوسیله شیلنگ به پرشرسوئیج هوا انتقال داده می شود .در داخل این پرشر یک دیافراگم و 2کنتاکت وجود دارد که در حالت عادی ازیکدیگرجداهستند. حرکت دیافراگم که بوسیله مکش انجام می گیرد باعث اتصال کنتاکتها به یکدیگر شده و پالسی که از برد به پرشر آمده، به برد برگشت داده می شود و صحت انجام کار فن وخروج محصوالت احتراق برای برد معرض میگردد و مراحل کاری دستگاه ادامه می یابد.

در آخر تیم امداد پکیج شرق و ایران رادیاتور شرق با امید سلامتی برای مشتریان عزیز خصوصا تهرانپارس در خدمت میباشد تا برای هر خرابی پکیج نیروی متخصص و تعمیر کار پکیج را سریعا به محل شما اعزام کند .