نمایندگی ایران رادیاتور چیذر

چیذر از سمت شمال به خیابان فرمانیه (شهید دکتر لواسانی)غربی و از سمت جنوب به اتوبان صدر - بلوار قیطریه و میدان پیروز و از سمت شرق به خیابان کامرانیه جنوبی (پاشاظهری) و از سمت غرب به خیابان براتی - نعمتی و لاله محدود می‌شود[۱] چیذر در میان محله‌های قیطریه، دزاشیب، اختیاریه، فرمانیه و کامرانیه واقع شده‌است و از جنوب به بزرگراه صدر محدود می‌شود. محله چیذر از بدو شکل‌گیری به شکل مثلث بوده‌است این محله در شرق قیطریه و سه کیلومتری تجریش واقع شده‌است. املاک این محله از سوی شرق به قیطریه، از شمال به املاک جماران، از غرب به املاک رستم‌آباد و از جنوب به زمینهای دروس محدود می‌شد. نمایندگی ایران رادیاتور چیذر زیر مچموعه امداد پکیج شرق میباشد 

فشار نرمال پکیج دیواری چقدر است؟

توجه کنید که فشار طبیعی پکیج‌های دیواری بین 0.7 تا 1.5 بار متغیر است. بهتر است که به صورت منظم (برای مثال هفته‌ای یکبار) فشار پکیج را بررسی کنید تا مطمئن شوید از بازه‌ی طبیعی خود خارج نمی‌شود.

بد نیست بدانید که فشار بالای 2.5 bar زیاد است و در فشار بالای 3 bar سیستم خودکاری در پکیج فعال میشود تا فشار را کاهش دهد. در ادامه به این قطعه از پکیج و نحوه ی کار آن اشاره خواهیم کرد.

 جهت تعمیر پکیج با نمایندگی و خدمات پس از فروش ایران رادیاتور تماس بگیرید 

آیا بالا رفتن فشار پکیج خطرناک است؟

درصورتی که فشار پکیج در هنگام استفاده برای مدت طولانی از حد طبیعی بیشتر باشد، موجب آسیب رساندن به قطعاتی مانند پمپ پکیج می‌شود. به همین دلیل بالا رفتن فشار پکیج به قطعات دستگاه آسیب زده و باعث خرابی آن میشود. موارد زیر از عواقب و خطرات بالا رفتن فشار پکیج هستند:

 • نم دادن دیوارها به دلیل نشتی آب از پکیج
 • خوردگی و پوسیدگی سیستم لوله‌کشی پکیج
 • از بین رفتن به مرور پکیج و ترکیدن منبع 


دلیل بالا رفتن فشار پکیج ایران رادیاتور چیست ؟

عواملی مثل خراب شدن منبع انبساط، نیمه‌باز بودن شیر پرکن یا خرابی شیر پرکن، خرابی شیر تخلیه، گیرپاژ کردن پمپ، پوسیدگی پکیج یا لوله‌ها می‌توانند علت بالا رفتن فشار پکیج باشند. رسوب داشتن، سوراخ بودن یا وجود نقص در مبدل می‌تواند یکی از دلایل بالا رفتن فشار پکیج به‌شمار رود

دلایل اصلی بالا رفتن فشار پکیج و ریختن آب از زیر پکیج

 • عواملی مثل خراب شدن منبع انبساط، نیمه‌باز بودن شیر پرکن یا خرابی شیر پرکن، خرابی شیر تخلیه، گیرپاژ کردن پمپ، پوسیدگی پکیج یا لوله‌ها می‌توانند علت بالا رفتن فشار پکیج باشند.
 • رسوب داشتن، سوراخ بودن یا وجود نقص در مبدل می‌تواند یکی از دلایل بالا رفتن فشار پکیج به‌شمار رود. 
 • پوسیدگی پکیج یا لوله‌ها منجر به نشت آب پکیج و همچنین بالا رفتن فشار آن خواهد شد.
 • برای پیشگیری از بروز مشکلات رایج پکیج، این دستگاه باید به‌طور مرتب و سالیانه سرویس شود.برای پاسخ به سوال علت بالا رفتن فشار پکیج دیواری چیست؟ لازم است به موارد ذیل اشاره کنیم:

 1. به‌عنوان اولین علت بالا رفتن فشار بار پکیج می‌توان به خراب شدن منبع انبساط و عدم وجود باد کافی در آن اشاره کرد.
 2. نیمه‌باز بودن شیر پرکن و خرابی شیر پرکن هم می‌تواند دلیل بالا رفتن فشار پکیج باشد.
 3. خرابی شیر تخلیه در بسیاری از موارد موجب بالا رفتن بار پکیج می‌شود.
 4. گیرپاژ کردن پمپ یا کار نکردن آن به هر دلیلی می‌تواند علت ایجاد این مشکل باشد.
 5. سوراخ شدن یا خرابی مبدل هم عاملی است که باعث بروز مشکل در پکیج خواهد شد و باید با تعمیر مــبدل پکیج مانع از بروز مشکلات دیگر شد.
 6. خرابی برد پکیج مورد دیگری است که می‌توان به‌عنوان دلیل بالا رفتن فشار پکیج به آن اشاره کرد.
 7. پوسیدگی پکیج یا لوله‌ها هم قطعا موجب اختلال در کارکرد پکیج می‌شود.

1. سوراخ شدن یا خرابی مبدل، علت بالا رفتن فشار پکیج

در پکیج های 2 مبدله با راه بدر شدت آب از گرمایش به مصرفی و بلعکس فشار بالا رفته و آب زیادی از شیر اطمینان پکیج خارج میشود 

مدل‌های قدیمی پکیج دارای یک مبدل و مبدل‌های جدید دو مبدل اولیه و ثانویه دارند. رسوب داشتن، سوراخ بودن یا وجود نقص در مبدل می‌تواند علت بالا رفتن فشار پکیج باشد و باید برای رسوب‌زدایی مبدل اصلی اقدام شود. (برای آموزش رســوب‌زدایی مبدل اصلی پکیج ایران رادیاتور و بوتان کلیک کنید.) 

در صورت سوراخ بودن مبدل، آب وارد مدار مصرفی می‌شود و باعث بالا رفتن بار پکیج می‌شود. شستشو یا تعویض این قطعه، موجب تنظیم فــشار پکیج خواهد شد و مشکل را برطرف می‌کند.

خراب شدن شیر تخلیه یا شیر اطمینان

علت بالا رفتن فشار پکیج ممکن خرابی قطعه‌ای در دستگاه به‌نام شیر تخلیه یا شیر اطمینان پکیج باشد. درصورتی که فشار آب در مدار گرمایش بیشتر از 3 بار شود، شیر اطمینان یا شیر تخلیه پکیج دیواری به‌صورت خودکار باز شده و فشار را با خارج کردن آب کاهش می‌دهد. طبیعتا با خراب شدن این قطعه، پکیج قادر به کاهش فشار نخواهد بود.

در این حالت باید ابتدا پکیج را خاموش کنید، و بعد شیر را به‌آرامی باز کنید تا هوا خارج شود. برای جلوگیری از خطرات بالا رفتن فشار پکیج در این حالت، باید به شیر اطمینان توجه کنید. اگر این شیر قبل از رسیدن فشار به 3 چکه می‌کند، باید آن را تعمیر و یا تعویض کرد. جهت ارتباط با متخصصان این حوزه و رفع این مشکل، می‌توانید از اپلیکیشن "خدمت از ما" استفاده کنید.