منبع انبساط زیلوا ایتالیایی

منبع انبساط پکیج ایران رادیاتور و بوتان

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
17%
1,200,000
1,000,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

منبع انبساط ۸ لیتری زیلوا منبع انبساط 8 لیتری زیلوا با اتصال رزوه سایز1/2مناسب پکیج بوتان، ایران رادیاتور، لورچ، گلدیران، ایساتیس، آریستون و…توزیع و ارسال به سراسر کشوروظیفه منبع انبساط در پکیج چیست؟وظیفه منبع انبساط در پکیج شوفاژ دیواری و پکیج شوفاژ زمینی و پکیج های موتورخانه ای و در موتورخانه های مرکزی ثابت نگه داشتن فشار مدار گرمایش در مقابل افزایش حجم آب مدار گرمایش می باشد.

در مواقع خرابی منبع انبساط چه کاری انجام بدهیم ؟
پکیج های دیواری ایران رادیاتور و بوتان از قطعات مختلفی تشکیل شده اند که معمولا خصوصا در فصل سرما و زمستان  احتمال خرابی هر یک از این قطعات وجود دارد. در مواقع خرابی منبع انبساط پکیج میبایست دو مطلب بررسی شود یعنی چک کردن باد منبع انبساط و یا بالا رفتن فشار پکیج و عقربه بیشتر از  ما در این مقاله قصد داریم، علائم خرابی منبع انبساط پکیج را برای شما شرح دهیم؛ پس تا پایان مقا بار و یا بازی کردن عقربه پکیج در این مواقع اگر فنی هستید میتوانید با تخلیه آب پکیج و باد زدن منبع انبساط از شارژ داشتن منبع اطمینان حاصل کنید و در غیر این صورت نیاز به متخصص و تعمیر کار پکیج میباشد که ایران رادیاتور شرق یا امداد پکیج شرق آماده ارسال سرویسکار پکیج به آدرس شما میباشد.منبع انبساط و دلایل خرابی چیست؟
منبع انبساط، قطعه ای گرد و گاهی به شکل مستطیل و استوانه بوده که درپشت و گاها  در جوانب جای داده شده است و فشار آب را در پکیج ثابت نگه می دارد. همانطور که می دانید با افزایش دما، حجم آب نیز افزایش پیدا می کند، اما فضای درون پکیج و لوله ها ثابت است. این بالا رفتن دما سبب افزایش فشار پکیج می شود و چنانچه منبع انبساط در پکیج وجود نداشته باشد، موجب افرایش بیش از حد فشار پکیج شده و شیر اطمینان فعال خواهد شد.

در این زمان، منبع انبساط که ازیک لاستیک گرد برخوردار است، به سرعت این افزایش فشار را جبران می کند.در صورتی که منبع انبساط نتواند فشار را جبران کند فشار بالا رفته و از لوله شیر اطمینان آب خارج میشود و یکی از دلایل نشتی آب از زیر پکیج میباشد
با توجه به توضیحاتی که اشاره کردیم، الان می دانید که این قطعه وظیفه ثابت نگه داشتن فشار آب را برعهده دارد. در واقع، این قطعه مشکل نوسان آب را در پکیج های دیواری حل می کند. منبع انبساط در زمان افزایش حجم آب از بروز مشکل در سایر قطعات پکیج جلوگیری می کند.

علائم خرابی منبع انبساط پکیج
علائم خرابی منبع انبساط پکیج چیست؟
موارد متعددی هستند که می توانند از علائم خرابی منبع انبساط پکیج باشند، اما به صورت کلی، افت فشار، نوسانات و افزایش بیش از حد فشار،تا حدی که پکیج سرریز آب داشته باشد  نشان دهنده خرابی منبع انبساط پکیج هستند. این نوسانات از روی عقربه فشار آب یا مانومتر پکیج قابل مشاهده است.
با خرابی منبع انبساط، عقربه و نشانگر فشار بسیار بالا می رود؛ از سویی دیگر با سرد شدن آب، این عقربه مقادیر کم تری را نسبت به حد نرمال نشان می دهد. گاهی نیز به دلیل افزایش بیش از حد فشار، شیر اطمینان وارد عمل شده و سبب نشت آب موجود در مدار می شود. به همین دلیل مدار گرمایش سرد شده و دما کاهش می یابد که سبب خاموش شدن کامل دستگاه خواهد شد.تست سریع خرابی و سلامت منبع انبساط:

با فشار دادن سوزن بالای منبع اگر باد به همراه آب زیاد خارج شود معنی آن خرابی منبع است البته در گاهی مواقع نیز نمیتوان از این راه مطمعن شد .

آیا زدن آب از بغل سوزن باد همیشه نشانه خرابی منبع انبساط است ؟

خیر گاهی بدلیل وجود رطوبت در سمت دیگر مقدار کمی آب خارج میشود که طبیعی است و این خرابی ها باید توسط تعمیر کار پکیج و یا نمایندگی ایران رادیاتور و نمایندگی بوتان پیگیری شود

علائم خرابی منبع انبساط پکیج چیست
بسته بودن و انسداد شلنگ منبع توسط رسوب
چنانچه دلیل خرابی پکیج، گرفتگی لوله و یا شیلنگ اتصال باشد، از طریق علائم قابل تشخیص است و به آسانی این مشکل رفع می شود. به این منظور، شیلنگ  اتصال را جدا کرده و با کمک یک اسید ضعیف مثل جوهر نمک یا سرکه تمیز کنید و سپس آن را ببندید. گاهی اوقات منبع نشتی در محل اتصال لوله در مدار گرمایش و یا زیر منبع انبساط قرار دارد. در این حالت ممکن است که اورینگ پکیج خراب شده باشد و یا مهره شل شده باشد.

میزان فشار باد منبع انبساط پکیج

فشار مناسب برای منبع انبساط  بار میباشد که میبایست با گیج چک کرده و در صورت کسری باد با تلمبه فشار را روی یک بار تنظیم کنیم

علت خالی شدن باد منبع انبساط پکیج
یکی دیگر از علت های خرابی منبع انبساط که با توجه به علائم خرابی منبع انبساط پکیج به آسانی قابل تشخیص است، باد منبع انبساط است. چنانچه منبع سالم باشد، باد کمی از آن خارج شده و یا اصلا باد خارج نمی شود. اما اگر منبع انبساط دارای باد نباشد، ابتدا اقدام به بستن ورودی آب پکیج کنید و شیر پر کن دستگاه را باز نمایید. دریچه آب گرم را تا کم ترین حد باز کنید تا آب داخل پکیج به صورت کامل تخلیه شود.
نحوه تست منبع انبساط پکیج و تعمیر آن چگونه است؟
 برای تست منبع انبساط باید اطمینان پیدا کنید که شیلنگ یا لوله رابط متصل به مدار گرمایشی باز باشد. حال به کمک یک پیچ گوشتی به آرامی سوزن شیر منبع را فشار دهید. اگر از منبع انبساط هوا خارج شود، نشان از سالم بودن آن است، اما اگر آب خارج شود، به احتمال زیاد منبع انبساط خراب شده و باید تعویض شود.
نتیجه گیری : 

در مواقع خرابی پکیج و منبع انبساط توصیه ما تماس با تعمیر کار پکیج و یا خدمات پس از فروش ایران رادیاتور و نمایندگی بوتان جهت تعمیر پکیج میباشد 


دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...